Na Zlínsku odstartovala Tříkrálová sbírka

ZLÍNSKO - Na Zlínsku odstartovala 2. ledna tradiční Tříkrálová sbírka. V děkanátu Vizovice a Zlín tak bude možné potkat koledníky až do 6. ledna, serveru Zlin.cz to uvedl Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

Tříkrálová sbírka navázala na počátku nového tisíciletí na starou lidovou kolednickou tradici a od té doby každoročně koledují králové do zapečetěných pokladniček – nikoliv pro sebe, ale ve prospěch lidí, kteří se dostali do těžké životní situace.

„Koledníky bude možné potkat na mnoha místech, nejen ve Zlíně, ale i ve Fryštáku, Slušovicích, Vizovicích a mnoha obcích v okolí,“ poznamenal Fabián.

Tříkrálová sbírka se bude konat také v Otrokovicích, a to v sobotu 5. ledna. „Naše tříkrálové koledníky můžete očekávat od 10.00 do 15.00 hodin. Přijdou jako vždy s úsměvem a písní na rtech,“ uvedl Jan Žalčík, pastorační asistent Charity sv. Anežky Otrokovice.

Lidé mohou sbírku podpořit i tehdy, když je tříkráloví koledníci doma nezastihnou. Platbu lze poukázat na samostatný tříkrálový sbírkový účet 66008822/0800 u České spořitelny, variabilní symbol je 777, konstantní symbol je 0379. Lidé také mohou zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60, DMS KOLEDA 90 na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30,-, 60,- či 90,- Kč u všech telefonních operátorů. Charita z každé DMS zprávy obdrží částku o korunu nižší, než je hodnota odeslané zprávy.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x