Haris Harba na cestě do Slovácka?

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Cestování má v krvi. Ve třiceti už prošel Bosňan Haris Harba půl světa. Naposledy působil v Jižní Koreji a v Turecku, potom na Slovensku ve Zlatých Moravcích, teď se připravuje se Slováckem. "Uvidíme v přípravě, není vyloučeno, že s námi odcestuje na soustředění do Turecka," neláme nad střelecky disponovaným světoběžníkem hůl sportovní manažer 1.FC Slovácko Veliče Šumulikoski.

Pokud by se v kádru Slovácka udržel, může dojít k pěkné pikanterii.

Harba totiž působil na podzim roku 2016 v sousedním Zlíně. A právě tady se derby utkáním mezi Fastavem a Slováckem začne jarní část nejvyšší soutěže. Bude to zanedlouho, 9. února.

„Samozřejmě si ho dobře vybavuji. Jako málokdo jiný se uměl bleskově zorientovat v předbrankovém prostoru, byl pohotový, technicky zdatný, nastřílel za tuším dvanáct třináct utkání šest gólů, všechny byly dílem jeho předvídavosti, fotbalovosti a umu,“ dává mu po více než dvou letech výborné vysvědčení extrenér Zlína Bohumil Páník.

Harba se představil brzy po svém příchodu do Zlína v září 2016 právě na hřišti Slovácka a vstřelil tam dva góly. Proti Jablonci skóroval ve Zlíně hned třikrát, pravda, jednou smolně do vlastní branky.

Každopádně se do regionu, kdoví zda dočasně či na delší dobu, vrací velmi zajímavý hráč.

Harba by se měl představit v sobotu v přípravném duelu Slovácka s Kroměříží. Po jeho výkonu možná budou trenéři moudřejší.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x