Novou starostkou Otrokovic se stala Hana Večerková

OTROKOVICE - Otrokovice mají na radnici tři měsíce po volbách do obecních zastupitelstev změnu ve vedení. Poté, co odstoupil Jaroslav Budek (nestraník kandidující za ANO 2011) z pozice starosty, byla na zasedání otrokovického zastupitelstva jednomyslně zvolena starostkou Hana Večerková (ANO 2011), serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Jednomyslně byli zvoleni také dva místostarostové a dva členové Rady města Otrokovice.Tři měsíce vykonávala Hana Večerková v Otrokovicích funkci místostarostky. Po odstoupení Jaroslava Budka byla navržena jako kandidátka starostky a zastupitelstvem převážnou většinou zvolena. „Děkuji členům zastupitelstva za důvěru. Do komunální politiky jsem šla s vidinou, že budu co nejlépe pracovat a snažit se Otrokovice posunovat kupředu. Doposud jsem pracovala z pozice místostarostky, se stejným nasazením budu pracovat i z pozice starostky. V podstatě se pro mě nic zásadního nezmění,“ uvedla Hana Večerková.

Posilou nové paní starostce budou dva neuvolnění místostarostové. Ondřej Wilczynski (ANO 2011) a Petr Ťopek (Občané OE), kteří doposud vykonávali pouze funkci radních. „Plánuji se zaměřit zejména na městské organizace. Dále bych se rád podílel na projektech vedoucích k rozvoji města a získávání dotačních peněz z Ministerstva pro místní rozvoj,“ sdělil Ondřej Wilczynski s dodatkem, že o rozdělení kompetencí budou teprve jednat. „Děkuji zastupitelům za projevenou důvěru a zvolení do funkce 2. neuvolněného místostarosty města Otrokovice. „Minulost je jistá, protože se na ní nedá nic měnit.“ Ale já věřím v budoucnost, dobrou budoucnost všech občanů našeho města i města samotného. A jako 2. místostarosta budu vždy jednat v zájmu těchto lidí. Předešlé zkušenosti z komunální politiky (člen kontrolního výboru, člen komise rozvoje města)  i nabyté životní a pracovní dovednosti ať mě povedou ke správným rozhodnutím, které společně s paní starostkou i kolegou 1. místostarostou i všech radních a zastupitelů budou směřovat k rozvoji našeho krásného města a spokojenosti našich spoluobčanů,“ uvedl Petr Ťopek.

Po odchodu Jaroslava Budka Radu města Otrokovice doplní Michal Drábek (ANO 2011). K aktuálním změnám přispěla Marta Zakopalová (NEZÁVISLÍ), která podala k 12. únoru rezignaci na post členky Rady města Otrokovice. V městské radě působila uplynulé čtyřleté volební období. „Po dlouhém zvažování jsem se z osobních důvodů rozhodla rezignovat na funkci radní města Otrokovice. Jsem však i nadále připravena hájit zájmy občanů města z pozice zastupitelky,“ sdělila Marta Zakopalová. Její místo bude nyní zastávat Jan Skoch (NEZÁVISLÍ).

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x