U polikliniky v Kloboukách bude 11 nových parkovacích míst

VALAŠSKÉ KLOBOUKKY – Nová parkovací stání za 700 tisíc korun vzniknou u polikliniky ve Valašských Kloboukách. Celkem tam bude 11 míst, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Lenka Zvonková.

Řidičům se bude podle radnice při vyzvedávání léků nebo po cestě k lékaři parkovat o něco lépe. „Na jaře začne u polikliniky stavba pásu nových parkovacích míst, která budou na ploše pod budovou lékárny. Parkoviště nabídne kapacitu 11 vozů. Z toho jedno místo bude vyhrazeno hendikepovaným,“ uvedla Zvonková.

Souběžně se vydláží chodník pro pěší a bezbariérově se upraví místo pro bezpečné přecházení komunikace. „Nedostatek parkovacích míst je z pohledu pacientů a návštěvníků Valašskokloboucké polikliniky velmi diskutovaným tématem. Radnice se problémem zabývala už v roce 2017, avšak řešení nebylo možné uspíšit, protože projekt nového parkoviště vyžadoval i změnu územního plánu,“ objasnila starostka Eliška Olšáková.

Změna územního plánu se podařila loni. „Do letošního rozpočtu už tedy mohlo být na realizaci nových stání zahrnuto 700 tisíc korun. V současné době probíhá výběr dodavatele. Jakmile to dovolí počasí, začne se s pracemi,“ dodala Olšáková.

Valašskokloboucká poliklinika je spádovým zdravotním centrem a za odbornými lékaři tam přijíždějí pacienti z širokého okolí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x