V  zahradě kloboucké školky byly pokáceny nebezpečné stromy

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V areálu Mateřské školy Valašské Klobouky byly pokáceny mohutné stromy, které vzhledem ke své výšce a stáří znamenaly výrazné nebezpečí. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

Celkem bylo v přední části zahrady odstraněno 16 smrků a 2 břízy. Zachován byl kaštan a lípy, které podstoupily ozdravný dendrologický řez.

„Do školky dochází na 150 dětí, které se při pobytu venku v okolí stromů volně pohybují. Protože byly smrky přerostlé a nestabilní, museli jsme přistoupit k zodpovědnému řešení, abychom předešli případným neštěstím při jejich pádu. Bezpečnost dětí je pro nás na prvním místě,“ vysvětlila ředitelka mateřské školy Ivana Sáblíková. Ujistila, že v listopadu proběhla prohlídka stromů a na jejím základě bylo v prosinci odborem životního prostředí vydáno řádné povolení ke kácení dřevin.

V areálu mateřské školy bude po dohodě se zahradním architektem doplněna výsadba dorůstající maximální výšky 6 metrů, která ideálně dotvoří ráz prostředí a bude vhodná i vzhledem k dětským herním prvkům.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x