Ludmila Krátká ze Zlína oslavila sto let

ZLÍN – Životní jubileum sto let oslavila obyvatelka města Zlína Ludmila Krátká. Poslední léta žije v Domově pro seniory Burešov a v tomto zařízení také přivítala gratulanty na své oslavě. Server Zlin.cz o tom informovala Irena Orságová ze zlínské radnice.

S přáním pevného zdraví do dalších let přišli i zástupci statutárního města Zlína v čele s náměstkem primátora Alešem Dufkem. Jubilantce přinesli také kytici květin a dárkový koš sestavený přímo na její přání.
„Je to od vás všech moc hezké, moc všem děkuji,“ netajila dojetí vitální oslavenkyně.

Ludmila Krátká se narodila 11. února 1919 v Plzni. Vyučila se v řeznictví, ale od konce války, kdy se přestěhovala do Zlína, pracovala v prodejně akvaristiky a později v prodejnách s textilem. A to až do svých 73 let. S manželem vychovala jednu dceru a zajímavostí je, že se v dalších generacích rodí samá děvčata. Paní Krátká má tak kromě dcery, jednu vnučku, dvě pravnučky a tři prapravnučky. Podle slov pečujícího personálu se ještě do nedávné doby zabývala ručními pracemi, zejména pak háčkováním a pletením. V současnosti tráví velký díl času sledováním televize. Nejraději má sportovní přenosy a také zprávy z oblasti politiky.

Jaký je recept na dlouhověkost paní Krátká neprozradila, ale jednou z odpovědí může být i skutečnost, že stále vyhledává společnost lidí a je oblíbená pro svoji nekonfliktní a optimistickou povahu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x