Rožnov se pustil do ošetřování stromů

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Do jarního ošetřování stromů se pustil Rožnov pod Radhoštěm. Začal třešňovou alejí na ulici J. Fučíka na Záhumení a pokračovat bude i v městském parku, řekla serveru Jitka Porubová z rožnovského městského úřadu.

Město zahájilo práce tento týden. „Spočívají především v prořezech stromů za účelem odstranění suchých a nevhodně rostoucích větví,“ uvedla vedoucí odboru správy majetku rožnovské radnice Michaela Hanzl.

Podle ní práce navazují na revitalizaci zeleně ve městě. „Samozřejmě se věnujeme zeleni i v jiných lokalitách Rožnova,“ řekla vedoucí odboru. Podle ní pracovníci kromě ošetřování stromů prověřují také zdravotní stav dřevin.

Ošetření začalo na třešňové aleji v ulici J. Fučíka na Záhumení. „Podobné ošetření čeká v nejbližších týdnech také stromy v parku,“ uvedl městský zahradník Oldřich Filip.

Lidé musejí dávat pozor. „Pokud se provádějí práce v ulicích, budeme řidiče vždy dopředu informovat dopravním značením, aby tam neparkovali své automobily,“ dodala Porubová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x