Nejlepší webové stránky v kraji mají Valašské Klobouky a Provodov

ZLÍNSKÝ KRAJ - V krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu nejlépe uspěly Valašské Klobouky, Provodov a Zlechov. Serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

V kategorii měst zvítězily Valašské Klobouky, mezi obcemi se z prvenství radoval Provodov, cena za nejlepší elektronickou službu putuje do Zlechova. Všichni tři vítězové postupují do celostátního kola soutěže. Oceněným přišel osobně poblahopřát radní Zlínského kraje Petr Gazdík. „Informovaný občan je spokojený občan a internet je bezpochyby čím dál důležitějším zdrojem informací pro veřejnost. Proto děkuji všem, kdo se dobře starají o chod a rozvoj webových stránek měst a obcí a naplno využívají možností, které tento způsob komunikace s občany skýtá,“ uvedl radní Petr Gazdík.

Krajské kolo soutěže uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Přihlášeno do něj bylo celkem 16 webových stránek měst a obcí a šest elektronických služeb, které města nebo obce provozují. U webových stránek hodnotila krajská odborná porota celkový dojem ze stránek, dále jejich ovladatelnost, přehlednost, informační hodnotu a také inovativnost. Valašské Klobouky a Provodov zabodovaly letos zejména díky výborné informační hodnotě a přehlednosti svých stránek. V kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City byly hodnoceny užitečnost služby a inovativnost řešení. Porotu nejvíce zaujala kvalitně zpracovaná elektronická služba obce Zlechov, která umožňuje nejen nahlásit jakoukoliv závadu v obci, ale rovněž ji lokalizovat přesně na mapě a případně i přiložit fotodokumentaci.

„Z mého pohledu je práce poroty rok od roku těžší, neboť weby přihlášených měst a obcí jsou již všechny na velmi vysoké úrovni, rozdíly mezi nimi se postupně stírají a není tedy jednoduché vybrat mezi nimi ty nejlepší. Velmi se za poslední roky zlepšily zejména webové stánky malých obcí. U valné většiny z nich je vidět, že už dávno nejsou dělány tzv. na koleně, ale naopak se svým zpracováním i obsahem často vyrovnají webům větších obcí či měst,“ dodal Jan Vandík, předseda odborné poroty ve Zlínském kraji.

Do krajského kola soutěže byly přihlášeny také tři projekty z oblasti turistických prezentací, které všechny postoupily do finále o Cenu ministryně pro místní rozvoj.

Výsledky celostátního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeny v Hradci Králové v pondělí 1. dubna.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x