V Holešově vznikne místo propustku most za devět milionů

HOLEŠOV – Místo starého propustku přes Rymický potok v Holešově v části Tučapy vznikne nový most. Stát bude 8,6 milionu korun, uvedlo Ředitelství silnic Zlínského kraje v tiskové zprávě.

Práce začnou v květnu a hotové mají být do konce letošního září. Pro vozidla do hmotnosti 12 tun vznikne v blízkosti staveniště provizorní objízdná komunikace. „Předmětem díla je kompletní přestavba stávajícího propustku na silniční most převádějící silnici III/49010 přes Rymický potok v intravilánu Tučap, místní části města Holešov,“ stojí ve zprávě.

Délka nového mostu bude 14,14 metru, délka nosné konstrukce 5,15 metru. Na mostě bude nové dopravní značení. Součástí bude přeložka vodovodu, veřejného osvětlení i sdělovacího vedení.

Nový most bude tvořit železobetonová monolitická rámová konstrukce. Vznikne na železobetonových pásech doplněných o 46 mikropilot. Volná šířka mostu bude 9,10 metru, šířka mezi obrubami 8,60 metru. Na mostě budou monolitické železobetonové římsy, na levé římse bude chodník. Jako záchytné zařízení bude na mostě ocelové mostní zábradlí se svislou výplní. Povrch na mostě bude živičný. Současně se dočkají úpravy i navazující úseky silnice III/49010 o celkové délce 38 metrů.

Odvodnění mostu zajiští příčný a podélný sklon. Srážkové vody půjdou do svahového skluzu za mostem a dešťové vpusti s kalištěm před mostem. Práce vyjdou na 8,6 milionu korun. Financovat to bude Zlínský kraj.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x