Ve Vsetínské nemocnici otevřeli další knihobudku

VSETÍN - Na rehabilitačním oddělení Vsetínské nemocnice zprovoznili novou knihobudku. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

Provoz knihobudky, ve které si mohou zájemci knížky prohlédnout, odnést domů a po přečtení vrátit, zahájili zdravotníci ve spolupráci s Masarykovou veřejnou knihovnou Vsetín. „Je to v pořadí již druhá knihobudka, kterou jsme společně se zdravotníky otevřeli. První je v prostoru pro dárce krve, její provoz jsme zahájili předloni,“ uvedla ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Helena Gajdůšková s tím, že další knihostánky jsou ve Vsetíně například v Rodinném a mateřském centru Sluníčko, nebo v létě na koupališti.

Volba umístění právě na rehabilitaci není náhodná. Knížky zpříjemňují prostředí, ale stávají se také součástí procesu uzdravování. „Rehabilitace není jen práce s lidským tělem, v rámci komplexního psychosomatického přístupu vnímáme také psychiku pacienta, snažíme se jej motivovat k dalšímu cvičení, vrátit do běžného života, nastartovat k dalším aktivitám, dodat chuť do života. A knížky přinášejí nejen nové informace, ale také relaxaci a uvolnění,“ doplnila primářka rehabilitačního oddělení Vsetínské nemocnice Danuše Trnovcová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x