KAM ZA KULTUROU: Rallye, košty i výročí narození J. A. Komenského

ZLÍNSKÝ KRAJ - Košty, rallye i Den otevřených dveří v muzeu J. A. Komenského – to jsou akce, které potěší na Východní Moravě hlavně dospělé. Kouzelné Noci s Andersenem pak jistě nadchnou vaše zvídavé děti.

Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě zve na Den otevřených dveří, který se koná 28. března při příležitosti výročí narození velkého Učitelé národů.

Březen je již tradičně měsícem knihy, který knihovny ve Zlínském kraji završí 29. března oblíbenou Nocí s Andersenem pro žáky základních škol. Ve zlínské Knihovně Františka Bartoše na téma „Škola detektivů“, v Rožnově pod Radhoštěm se děti zase mohou těšit na  Pohádkovou noc. V Kunovicích pořádají Večírek s Andersenem a v holešovské knihovně se akce zúčastní  speciální host – Harry Potter. http://www.nocsandersenem.cz/

30. března od 20 hodin se budou v Nivnici v sále Beseda koštovat pálenky.

Ochutnávka slivovice je 30. března na programu také v Sazovicích. Začne už v 16 hodin, chuťový zážitek doprovodí Cimbálová muzika Luňák.

Tradici koštování slivovice zakládají v Horní Bečvě. I. ročník Koštu slivovice a pálenek z pěstitelského pálení se uskuteční v místní sokolovně také 30. března, tentokrát od 15 hodin.

Výstava vín– na takovou akci slyší každý Moravák! Koná se 30. března v Babicích v Kulturním domě od 13 hodin, od 16 se pak přidá i cimbálová muzika.

38. KOWAX Valašská Rally VALMEZ zase nenechá klidným žádného fandu motosportu. Na řadu přijde už tento víkend. Mezi 85 přihlášenými posádkami, kde ve startovní listině dominují speciály kategorie R5, neschází ani prioritní jezdec FIA, tovární jezdec stáje Škoda Motorsport a čtyřnásobný vítěz Valašky Jan Kopecký. Závod se pojede od 29. do 31. března v okolí Valašského Meziříčí, Fulneku, Oder a Bystřičky. http://valasskarally.cz/

Více pozvánek na akce na Východní Moravě na www.vychodni-morava.cz

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x