KAM ZA KULTUROU: Velikonoce, kam se podíváte

ZLÍNSKÝ KRAJ - Velikonoční tradice a radosti ovládnou tento týden celou Východní Moravu. Kam se vydáte nasát sváteční atmosféru letos?

Uherský Brod láká ve středu 17. dubna v podvečer zájemce o vesmír na Vycházku planetární stezkou spojenou s výkladem o planetách a na hvězdárně s pozorováním Slunce. Sraz zájemců je v 17 hodin u modelu Slunce u velkých schodů nad nádražím.

Velikonoční jarmark se koná ve středu 17. dubna  od 10 hodin v Turistickém centru Velehrad. Součástí je i soutěž o nejkrásnější velikonoční vajíčko a bezplatný vstup na všechny aktuální výstavy centra.

Jarmark oživí i zlínské náměstí Míru od středy 17. dubna od 16 hodin, ve čtvrtek ho zpestří Molekula s Jitkou Šuranskou či Fleret a Zuzana Šuláková. www.zlin.eu

Luhačovice se svého Velikonočního jarmarku s folklorem a předváděním řemesel dočkají v sobotu 20. dubna od 9 do 17 hodin v prostoru kolem Městského domu kultury Elektra a sousední pošty.

Hned dva dny můžete prožít atmosféru největších křesťanských svátků na Velikonočním jarmarku na Masarykové náměstí v Uherském Hradišti. 20. a 21. dubna od 10 do 17 hodin se jako součást programu představí folklorní a dechové soubory, vizovický Fleret, country kapela Kanonýři či Fatamorgana.

Tradice neminou ani Zvonici na Soláni, tam se o velikonoční veselí postará v neděli 21. dubna cimbálová muzika Soláň se svými sólisty. Zdobení kraslic a pletení pomlázky potěší malé i velké, stejně jako ochutnávky velikonočních pokrmů – nádivky, rohlíčků, sladkých dobrot a – pro dospělé neřidiče – také medoviny.

Řemeslný jarmark, ochutnávka vín, malování kraslic, pletení pomlázek, folklorní vystoupení i ukázka historického šermu – to vše vás čeká v neděli 21. a v pondělí 22. dubna v rámci Velikonoc na hradě Buchlově.

Velikonoce na Valašsku se vám představí v plné kráse ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm od 20. do 22. dubna. Nabídnou pradávné velikonoční zvyky i tradiční jarmareční program. www.vychodni-morava.cz/akce/131868

45. ročník výstavy vín potěší příznivce pravdivého moku v sobotu 20. dubna od 14 hodin ve Sportovní hale v Břestku.

Vinaři z Polešovic zvou na 72. ročník Velikonoční výstavy vín v neděli 21. dubna od 9. hodiny. Gurmánský zážitek zpestří cimbálovka Dolňáci.

Tradici koštů slivovice v Bojkovicích se rozhodli založit dobrovolní hasiči ze Bzové. První ročník akce se koná 21. dubna od 15 hodin v hospodě v místní části Bzová.

Výjimečný horolezecký výkon předvedl Alex Honnold, první člověk, který sám a bez jištění zdolal 900 m vysokou skalní stěnu El Capitan v Yosemitském údolí. O jeho úspěchu pojednává film Free Solo, na nějž si můžete zajít 17. dubna o půl šesté odpoledne do kina Hvězda v Uherském Hradišti bezplatně v rámci FEBIOFESTu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x