Na výstavě je k vidění psané, kreslené i kaligrafované písmo

OTROKOVICE - Už jen pár dní potrvá v Městské galerii Otrokovice výstava zkušené pedagožky Lenky Baroňové, která vyučuje na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně písmo, kaligrafii a typografii. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Lenka Baroňová představuje v galerii práce své i svých žáků v tomto oboru. Výstava nese název ABC krása písma a návštěvníci mohou obdivovat psané, kreslené a kaligrafované písmo. Výstava je veřejnosti přístupná do 28. dubna a vstup do galerie je volný. Městská galerie Otrokovice je otevřena každý den kromě pondělí v době od 14.00 do 18.00 hodin.

„Výtvarnice studovala na Střední umělecko-průmyslové škole v Uherském Hradišti obor grafika a na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze dva ateliéry: grafiku-plakát a knižní kulturu-písmo. V současnosti se nejvíce zabývá kresbou a kaligrafií. Od roku 2000 pedagogicky působí na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde učí dějiny písma, typografii a kaligrafii,“ upřesnila Stehlíková. Baroňová také organizuje přednášky, workshopy, soutěže, vede kurzy kaligrafie pro veřejnost a semináře pro Univerzitu třetího věku na zlínské univerzitě. Svá výtvarná díla vystavovala například ve Velkých Losinách, v Mikulově, Brně, Zlíně, Praze, ale také v Lotyšsku nebo Kanadě.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x