Nehoda v Otrokovicích zkomplikovala provoz MHD

OTROKOVICE - Dopravní nehoda na kvítkovické křižovatce v Otrokovicích zkomplikovala lidem v pátek 3. května ranní cestu do zaměstnání. Trolejbusy bez nezávislého pohonu na linkách 2 a 6 zůstaly v Otrokovicích stát a dopravní společnost vypravila pět náhradních autobusů, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Cizí dopravní nehoda osobních vozidel se zraněním osob na křižovatce v Otrokovicích-Kvítkovicích byla v pátek 3. května v ranních hodinách příčinou narušení plynulosti městské hromadné dopravy mezi Zlínem a Otrokovicemi. V místě dopravní nehody a jejího vyšetřování Policií ČR byl v čase od 5.00 do 6.45 hodin pod trolejemi neprůjezdný jízdní pruh z Otrokovic do Zlína. Trolejbusy, které nejsou vybaveny dieselagregátem, proto zůstaly v Otrokovicích stát.

„Na místo jsme ihned vyslali hotovostního dispečera, aby pomáhal zajistit náhradní dopravu. Postupně jsme vypravili na trolejbusové linky 2 a 6 pět náhradních autobusů, z toho dva kloubové. Za volant náhradních vozů usedli i pracovníci údržby nebo technici DSZO, kteří vlastní potřebné řidičské oprávnění. Jeden autobus jezdil mezi železniční stanicí v Otrokovicích a zastávkou Centro ve Zlíně-Malenovicích. Cestující si z něj v Malenovicích přestupovali na spoje směřující do Zlína. Informaci o mimořádné události jsme také zveřejnili na zastávkových informačních panelech,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Průjezd přes kvítkovickou křižovatku ve směru z Otrokovic do Zlína byl možný jen pro trolejbusy vybavené dieselagregátem nebo autobusy.

„Dopravní omezení na kvítkovické křižovatce bohužel zasáhlo dobu ranní špičky, kdy městskou dopravou jezdí především lidé do zaměstnání. Za zpoždění nebo částečně vynechané spoje se omlouváme. Nebylo v našich možnostech zajistit na páteřní trase okamžitou plnou náhradu všech stojících trolejbusů. Přesto jsme udělali maximum, aby se naše doprava mezi Zlínem a Otrokovicemi kvůli mimořádné události nezastavila,“ dodal vedoucí dopravního úseku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x