Ve Zlíně začal Zlin Design Week

ZLÍN - Ve Zlíně v pátek 3. května odstartoval pátý ročník festivalu Zlin Design Week, který potrvá do 10. května. Akce nabídne výstavy, galavečer, mezinárodní soutěže pro nadané designéry a konference evropských rozměrů, server Zlin.cz o události informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Letošní ročník Zlin Design Weeku se ponese v duchu pokroku a vykročení ze zajetých systémů, hlavním tématem je totiž Revoluce. „Neustálé objevování, inovace nebo nové impulzy – i taková může být revoluce, a tak ji taky chceme návštěvníkům Zlin Design Weeku ukázat. Ať už skrze myšlenky zhmotněné ve vystavených produktech a instalacích, nebo třeba tím, že je překvapíme na místech, kde nás dříve nepotkali. I když to je někdy spíše evoluce,“ řekla o projektu manažerka Designu v ulicích Jitka Smolíková.

Epicentrem Zlin Design Weeku bude tradičně zlínský zámek. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu vybraných prací studentů všech jedenácti uměleckých ateliérů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati.

V podkrovních prostorách najdou příchozí různorodé expozice od světelných instalací po skleněné objekty. Nově celotýdenní program obohatí projekt, který se zaobírá vizuálním smogem v ulicích města. V průběhu Zlin Design Weeku se zájemci mohou zúčastnit panelové diskuze či komentované procházky po Zlíně. Vše doplní venkovní expozice, videomapping a výstava fotografií. Účastníci festivalu mohou navštívit novou fakultní galerii G18, kde bude umístěna výstava Food print znázorňující dopad jídla a jeho spotřeby na životy lidí a skrze design hledá nová revoluční řešení.

Na náměstí Míru opět vyrostou Koma moduly s instalacemi známých designérských firem, jako je Ton nebo Jánošík. Další expozice se budou konat například v OC Zlaté Jablko, Obchodním domě a také ve Zlínském klubu 204, kde studenti průmyslového designu vystaví porcelánové reproduktory. V rámci doprovodného programu mohou zájemci opět několikrát do týdne navštívit oblíbené workshopy Vepřo Knedlo Design zaměřené na design i marketing. Součástí programu je Konference design & marketing.

Na pódiu Kongresového centra se 7. května sejdou řečníci z obou oborů, kteří boří tabu a nebojí se svých inovativních nápadů. Nadšenci designu si nesmí nechat ujít cyklus přednášek Design na hranici. Ten se uskuteční ve čtvrtek 9. května na zámku. Tento den bude zakončen mezinárodním studentským videomappingovým festivalem Maska.

Projekt připravují studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x