V Malenovicích otevřeli opravené dopravní hřiště

ZLÍN - Ve zlínské části Malenovice bylo slavnostně otevřeno zrekonstruované dopravní hřiště. Serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Investorem rekonstrukce bylo Centrum služeb pro silniční dopravu, které hřiště provozuje. Celkové náklady dosáhly 4,534 milionu korun, Zlínský kraj přispěl částkou 1,428 milionu korun.

„Jsem velmi rád, že se dopravní hřiště v Malenovicích podařilo kompletně zrekonstruovat tak, aby odpovídalo současným požadavkům na dopravní výuku dětí a mládeže. Přispěje to nejen ke zkvalitnění výuky, ale umožní to i otevření hřiště široké veřejnosti pro volnočasové aktivity,“ řekl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek zodpovědný za oblast dopravy, který se slavnostního otevření hřiště také zúčastnil.

Rekonstrukcí bylo změněno uspořádání hřiště, vyměněny byly konstrukční vrstvy vozovky, dobudovány chodníky a přechody pro chodce s naváděcími prvky pro nevidomé. Zároveň byla obnovena světelná signalizační zařízení. Hřiště je také vybavené novým typem výukového řadiče, kterým je možné měnit scénáře na křižovatkách pomocí tlačítek na čelním panelu. Součástí je i železniční tunel s přejezdem.

Dopravní hřiště ve Zlíně-Malenovicích je v provozu od roku 1979. Slouží pro celý okres Zlín kromě Otrokovic, které mají své vlastní hřiště. Za roky jeho činnosti jím prošly desítky tisíc dětí v rámci povinné i nepovinné dopravní výchovy. Až do loňského roku se do něj významněji neinvestovalo.

Zlínský kraj myslí také na zvelebení ostatních dopravních hřišť na svém území. Nechal si zpracovat Studii obnovy dětských dopravních hřišť a v souladu s ní chce v průběhu příštích let dopravní hřiště v kraji zrekonstruovat tak, aby odpovídala současným potřebám výuky dopravní výchovy.

Vloni bylo otevřeno zmodernizované dopravní hřiště v Uherském Brodě, o rok dříve ve Valašském Meziříčí. V příštích letech jsou navrženy rekonstrukce dětských dopravních hřišť ve Vsetíně, Loukově, Uherském Hradišti, Otrokovicích a Kroměříži. Vybudování nových hřišť se pak plánuje v Holešově, Bystřici pod Hostýnem, Rožnově pod Radhoštěm, Valašských Kloboukách, Vizovicích a Luhačovicích.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x