Uherskohradišťské sídliště čeká druhá etapa regenerace

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Město Uherské Hradiště začne v květnu s druhou etapou regenerace sídliště 28. října. Stavební práce za 16 milionů spočívající v revitalizaci prostranství mezi panelovými domy potrvají až do konce letošního října, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Pášma.

„Po první etapě regenerace sídliště v roce 2017 se stav části místních veřejných prostranství výrazně zlepšil, nicméně zbývající místa – některé odpočinkové plochy, zeleň a část veřejného osvětlení – jsou stále silně neuspokojivá,“ objasnil důvody oprav místostarosta města Jaroslav Zatloukal.

V této etapě počítá město s opravami vozovky komunikace a parkovacích stání na ulici 28. října v úseku od křížení s ulicí Sportovní až po mateřskou školu, tedy úsek podél vnějšího areálu aquaparku, dále také s rekonstrukcí chodníků i parkovými a sadovými úpravami mezi bytovými domy. Nové bude veřejné osvětlení a mobiliář.

U parkovacích stání dojde k usměrnění parkujících automobilů na vyznačených plochách tak, aby nedocházelo k parkování na chodnících, případně zelených plochách. Chodníkové trasy pro pěší budou respektovat stávající stav a budou doplněny o parkové chodníky. V rámci parkových úprav bude především revitalizována zeleň, budou vymezeny plochy pro odpočinek, osazeny prvky mobiliáře a bude přemístěno dětské hřiště.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x