V Otrokovicích se uskutečnilo školení pedagogů základních škol

OTROKOVICE - V projektu Místní akční plán II. ORP Otrokovice se hned po prvním máji, 2. května, uskutečnila akce zaměřená na pedagogy základních škol. Server Zlin.cz o ní informovala mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Pro žáky základních škol v Otrokovicích bylo jistě potěšující, že na tento den měli vyhlášeno ředitelské volno. Jejich učitelé se školili na celodenním semináři na téma Práce s třídním klimatem v rámci třídnických hodin a dalších školních aktivit.

Školení se uskutečnilo na Střední průmyslové škole Otrokovice, v sále na Jezerce a lektory byli věhlasní odborníci psychologie Miroslav Orel a Věra Facová. Početné publikum, přes 120 pedagogů, mělo možnost sledovat, jak lektorské duo neskutečně poutavě a posluchačsky přívětivě otevírá toto téma z různých úhlů pohledu. I přes velkou časovou náročnost celodenního školení, byla naprostá většina účastníků nadšená a školení hodnotili jako velmi přínosné.

Stejné školení pro pedagogy ze ZŠ Tlumačov, 1. ZŠ Napajedla, 2. ZŠ Napajedla a ZŠ a MŠ Halenkovice čeká 13. června 2019. „Klima třídy a celé školy podstatným způsobem ovlivňuje osobnost jedince – žáka a jeho socializaci. Má zásadní vliv na úspěšnost dětí, žáků v našich školách,“ připomněla vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x