Výhledy bratří Baťů, návštěvníků Zlína, turistů…a nejen jich

ZLÍN - Bratři Tomáš a Jan alespoň na chvíli ve svém sedmém (obuvnickém) nebi. Jejich sousoší obložili nápadití účastníci Zlin Design Weeku botami. A ukázali i na mnoha jiných místech, kolik zajímavých nápadů se pořád ve městě i okolí rodí.

Zlín zažívá vždy v květnu hned čtyři akce, které do něj vtáhnou spoustu zajímavých lidí včetně turistů ze zahraničí. Literární jaro, Zlin Design Week, Setkání – Stretnutie a pak s přesahem do června největší a nejtradičnější Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, jak stále zní oficiální název letos už 59. ročníku úžasné akce.

A když se tak Baťové rozhližejí kolem a dokola, tak je ten májový ruch musí těšit. A musejí přemýšlet, jak to bude s „jejich“ Velkým kinem. Postaveno bylo daleko rychleji počátkem třicátých let minulého století, než se vůbec dojedná po uzavření v březnu 2016, co s ním bude dál.

Aby se nemuseli rdít studem nad svými pokračovateli, budiž jim i Zlíňanům řečeno, že se bude už podruhé jednat v expertní komisi, co vlastně s nedávno ještě největším kinosálem u nás bude dál. Ve hře jsou dvě varianty. Jedna mini, druhá maxi, finančně hodně odlišně, samozřejmě – zatím platí, že v každé z nich má jít o kulturní zařízení v moderním hávu. Jde ale o tříbení názorů na spekturm využití. Od kinosálu až po multifunkční arénu se zasunovacími sedadly a dejme tomu boxerskými show zápasy…

Baťovi se spolu s návštěvníky Zlína mohou rozhlédnout i jinam. To už jim ale asi naskakuje husí kůže. 

Stará a chátrající budova Okresního soudu není ničím jiným než ostudou města. V tomto případě je řešení kvůli „fikaným“ majetkovým podílům pozemků pod stavbou pořád v nedohlednu a problémy podobného rázu nadále brzdí i novou tvář Tržiště Pod kaštany.

Baťové vidí i stav sportovišť.Třeba fotbalový stadion asi přejde do majetku a správy města, ale jeho současný vzhled i kvalita zázemí jsou naprosto nehodny zmíněných mužů značky „B“.

A tak pro radost – oba pánové viděli i hemžení mladých adeptů medailí z bazénů, ve zlínské pětadvacítce totiž za dohledu nejúspěšnějšího zlínského olympionika, plavce Daniela Málka coby trenéra nadějí, začaly oslavy 80 let organizovaného plavání ve městě.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163478′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2332‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163478‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x