Vzdělávací program dětem ukázal, jak mohou chránit přírodu

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Od poloviny dubna až do prvního květnového týdne rezonovalo mezi předškoláky i školní mládeží téma Dne Země. Přispěl k tomu i vzdělávací program, který jednotlivým třídám přímo „na míru" přichystalo město Valašské Klobouky. Prostřednictvím her, besed a exkurzí se účastníci dozvěděli, jak důležité je chránit životní prostředí a chovat se k němu s respektem, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Lenka Zvonková.

„Aktivity ke Dni Země byly i letos pestré a různorodé. Žáci a studenti se vypravili na různé návštěvy provozoven s ekologicky šetrnou výrobou, například do kartonážního závodu nebo kotelny produkující teplo a teplou vodu mimo jiné pro největší kloboucké sídliště. Podívali se také do kompostárny, sběrného dvora, výkupu kovů nebo na skládku, aby porozuměli, že životní prostředí potřebuje s odpady pomoct,“ popsal místostarosta Karel Ptáček.

Pro další školní třídy byly připraveny besedy o chovu včel a ovcí a o zpracování jejich produktů. Jiná přednášková část se zaměřila na porozumění koloběhu vody v přírodě a na potřebu zabránit jejímu zbytečnému plýtvání. Starší žáci se zase seznámili s problematikou nízkoenergetických staveb. „Nejmenší děti si na sběrném dvoře vyslechly pohádkový příběh s poučením a pomocí her se trénovaly v rozpoznávání druhů odpadů a správném třídění. Nechyběly tvořivé úkoly ani odměny,“ doplnila Martina Poláchová z odboru životního prostředí, která měla přípravu programu na starosti.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x