Ve Zlíně přibudou nádoby na bioodpad

ZLÍN - Vzhledem k zájmu občanů o třídění bioodpadu rozmístilo město Zlín nádoby na bioodpad na další veřejná stanoviště. Celkem tak bude na území města k dispozici 150 stanovišť na rostlinný odpad z kuchyní (zbytky zeleniny a ovoce, čajový a kávový odpad), květiny, zeminu z květináčů, drobné větve a trávu, serveru Zlin.cz to řekl Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

„Bioodpad do hnědých nádob musejí lidé vkládat volně ložený, bez igelitových nebo papírových sáčků, spojovacích drátů a stuh. Do nádob není možné vkládat ani žádné kompostovatelné a rozložitelné nádobí. Jen z čistého bioodpadu je možné bezproblémové zpracování na kvalitní kompost na kompostárně v areálu skládky Suchý důl,“ uvedla Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství.

Nádoby budou sváženy ve dvoutýdenním intervalu až do konce listopadu, v zimních měsících se pak svoz uskuteční podle klimatických podmínek jedenkrát za měsíc.

Ve zlínské části Obeciny se uskuteční testování nádob na bioodpad o objemu 660 litrů. Pokud se nádoby osvědčí – bude v nich bezproblémově probíhat kompostovací proces a občané budou dodržovat čistotu vhazovaného bioodpadu, pak se v budoucnu budou využívat na dalších vybraných veřejných stanovištích.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x