Lhůta na vyřízení voličského průkazu pro eurovolby se blíží ke konci, varuje zlínská radnice

ZLÍN - Blíží se konec lhůty na vyřízení voličského průkazu pro volby do Evropského parlamentu. Jak serveru Zlin.cz sdělil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák, lhůta pro listinné podání končí 17. května, osobně lze průkaz vyřídit do 22. května.

Volič pro blížící se volby do Evropského parlamentu, který má v úmyslu volit v jiném než svém volebním okrsku, potřebuje voličský průkaz. Ten mu následně umožní volit v kterémkoliv volebním okrsku na území ČR.

Voličský průkaz pro voliče s trvalým pobytem ve Zlíně, resp. těm, kteří jsou v Zlíně zapsáni v seznamu voličů, vydává pracoviště evidence obyvatel Odboru občansko-správních agend Magistrátu města Zlína v budově L. Váchy 602 v Prštném. „Lhůta pro listinné podání žádosti opatřené úředně ověřeným podpisem, nebo prostřednictvím datové schránky, končí dnem 17. května,“ upozornil Antonín Šrajer, vedoucí Odboru občansko – správních agend, který vydání voličských průkazů vyřizuje. Dodal, že při osobní návštěvě pracoviště lze vyřídit voličský průkaz až do středy 22. května.

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční v pátek 24. a v sobotu 25. května. Ve Zlíně o ně je zájem, Odbor občansko – správních agend vydal k 14. květnu 116 voličských průkazů, což je více než při předchozích „evropských“ volbách.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x