Na besedě v Kloboukách přiblíží život známého spisovatele a publicisty Ladislava Mňačka

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Letos v lednu uplynulo 100 let od narození valašskoklobouckého rodáka, spisovatele a publicisty Ladislava Mňačka. Jeho život lidem přiblíží beseda, která se uskuteční v sále Staré radnice v pátek 24. května, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

Nejpřekládanější slovenský spisovatel Ladislav Mňačko, který měl kořeny ve Valašských Kloboukách a jehož knihy vyšly v 26 jazycích, se proslavil jako zahraniční dopisovatel, později se vedle politických reportáží věnoval také psaní esejí, románů, povídek a novel. Beseda, kterou povede profesor Jozef Leikert z Univerzity Komenského v Bratislavě, přiblíží nejen spisovatelův dramatický život, ale i jeho literární dílo. Beseda s uznávaným slovenským historikem a spisovatelem začne v 17.00 hodin.

„Profesor Jozef Leikert je největším odborníkem na Mňačkovu tvorbu i jeho životní příběh. V roce 2008 vydal knihu s názvem Taký bol Ladislav Mňačko, v níž se zabývá jeho obdobím do roku 1968, v letošním roce by mu měla vyjít kniha navazující. Pokud tedy někdo může objektivně přiblížit pohnutý Mňačkův osud, je náš vzácný host osobou nejpovolanější,“ pozval širokou veřejnost Petr Odehnal z městského muzea.

Profesor Jozef Leikert je předsedou Klubu spisovatelů literatury faktu na Slovensku a předsedou Klubu umělců, spisovatelů a historiků Slovenského svazu protifašistických bojovníků.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x