České dráhy vypraví na zlínský festival vlak pro handicapované děti a děti z domovů

ZLÍN – České dráhy vypraví v letošním roce „Vlak plný úsměvů“, který zamíří do Zlína na filmový festival. Vlak bude sloužit pro handicapované děti nebo děti z dětských domů, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Festival se koná od dneška do 1. června. Na speciálním spoji spolupracují České dráhy s Unií železničních zaměstnanců, Dopravním vzdělávacím institutem a Zlín Film Festivalem. Vlak vyjede ve čtvrtek 30. května brzy ráno z pražského hlavního nádraží. „Do vlaku na jeho cestě z Prahy do Zlína postupně nastoupí 260 handicapovaných dětí a dětí z dětských domovů a stacionáře z Pardubického a Olomouckého kraje,“ uvedla Rajnochová.

Poveze je jednotka City Elefant, která je vhodná k přepravě cestujících s handicapem, například na invalidních vozících. Z pražského hlavního nádraží vlak odjede ve čtvrtek v 5:59. Dále bude zastavovat ve stanicích Pardubice hlavní nádraží, Choceň, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová, Zábřeh na Moravě, Olomouc hlavní nádraží, Přerov a před půl desátou pak dorazí do Zlína. Na zpáteční cestu se vlak vydá v 16:36.

Podle Rajnochové děti ve vlaku tradičně dostanou Elfíkův sešit proti nudě a další drobné předměty od pořadatelů. „Nebude chybět něco dobrého na zub a zajištěn bude i pitný režim. Největším lákadlem ale bude určitě kouzelník, který s dětmi pojede ve vlaku a ty si s ním užijí spoustu kouzelné zábavy. Ve Zlíně pak děti čeká nejenom promítání filmů v rámci mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, ale i tradiční návštěva ZOO Lešná a spousta dalších aktivit,“ informovala Rajnochová.

Účastníky speciální jízdy jsou děti ze škol a dětského domova ze Zábřehu a Šumperku, olomouckého Dětského centra Ostrůvek, ze školy Svítání v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě a stacionáře v Ústní nad Orlicí. České dráhy vypraví Vlak plný úsměvů společně s Unií železničních zaměstnanců a Dopravním vzdělávacím institutem na zlínský filmový festival už po šestnácté.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x