Benefiční projekt podpořil zlínskou onkologii částkou 400 tisíc korun

ZLÍN - Částku ve výši 400 tisíc korun získalo onkologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně od pořadatelů charitativní akce Život je dar. Server Zlin.cz o tom informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

Symbolický šek předali v závěru května přímo v nemocnici zástupci tohoto dobročinného projektu, který měl už své páté pokračování. Peníze pomohou ke zlepšení podmínek pro pacienty onkologického stacionáře, kam docházejí na ambulantní léčbu.

„Je to velká pomoc, za kterou děkujeme. Ročně na našem pracovišti pečujeme o sedm až osm tisíc pacientů, kteří k nám přichází opakovaně podle toho, v jaké fázi léčby se právě nacházejí. Jsme rádi, že se i díky takovýmto aktivitám daří podmínky pro ně vylepšovat,“ vzkázal Milan Kohoutek, primář onkologického oddělení. „Pro nemocnici, konkrétně pro onkologii tady ve Zlíně, naše srdce bijí od začátku. Většina z nás jsme Zlíňané a chtěli jsme pomáhat Zlíňanům, protože celostátních sbírek je docela hodně a my jsme chtěli být konkrétnější,“ prohlásil Ondřej Albrecht, mluvčí projektu Život je dar.

Pátý ročník akce Život je dar se letos uskutečnil 23. února. Program se opět řídil heslem Pomáháme zábavou a nabídl veřejnosti široký výběr kulturních a sportovních akcí, které se odehrály na mnoha místech ve Zlíně. Vstupné bylo jednotné a bylo v plné výši převedeno na transparentní účet. Specialitou letošního ročníku byla dražba korunky České miss 2008 Elišky Bučkové, která vynesla částku 140 400 korun.

Za darovaných 400 tisíc korun zlínská nemocnice pořídí osm odběrových křesel a lehátek do denního stacionáře. „Je to vybavení, které je pro onkologické oddělení velmi důležité, a doplníme tak naše vlastní investice do onkologické péče,“ konstatoval Radomír Maráček, předseda představenstva nemocnice. Bude také dovybavena převazová ambulance a oddělení JIP, kde přibudou dva převazové vozíky. Zbytek částky bude použit na nákup drobného zdravotnického vybavení pro zvýšení komfortu ošetřovaných pacientů.

Letošní ročník charitativní akce Život je dar vynesl celkem 545 574 korun. Organizátoři kromě pomoci onkologickému oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně podpoří i některé konkrétní onkologické pacienty.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x