František Kužel ze Zlína se dožil stovky

ZLÍN – Úctyhodných sto let oslavil František Kužel ze Zlína. Gratulace za město Zlín se ujal sám primátor města Zlína Jiří Korec. S přáním pevného zdraví do dalších let předal stoletému jubilantovi kytici květin a dárek, uvedla pro server Zlin.cz Irena Orságová ze zlínské radnice.

František Kužel ze Zlína se v květnu ve zdraví dožil krásných sta let. Narodil se v roce 1919 v malebné valašské vesničce Rusava do rodiny pasekáře. Tady vyrůstal se svými šesti sourozenci do 14 let. V tomto věku opustil rodnou vesnici a nastoupil jako mladý muž do firmy Baťa ve Zlíně. V ní pracoval i po znárodnění a přejmenování na Svit. Zpočátku v pozici manipulanta a později coby vedoucí maloobchodu.

S manželkou, která také pracovala celý život v továrně na boty Svit, vychoval dva syny. Má tři vnoučata a tři pravnoučata. Ve volném čase se velmi aktivně věnoval zlínskému dorosteneckému fotbalu, kde zastával různé funkce. Dodnes má zájem o sport a také o světové dění.

„Rád si také přečte sešitové detektivky a s oblibou luští křížovky a osmisměrky. S pomocí rodiny syna a pečovatelské služby žije stoletý František Kužel stále sám ve svém baťovském domku,“ přiblížila jubilanta čtenářům Irena Orságová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x