Na pět tisíc lidí si prohlédlo zákulisí zlínské MHD

ZLÍN - Příznivé počasí a samozřejmě zajímavý program přilákaly v sobotu 8. června 2019 do vozového depa Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice ve Zlíně v ulici Podvesná XVII bezmála pět tisíc návštěvníků. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí dopravní společnosti Vojtěch Cekota.

Stalo se tak letos u příležitosti 75. výročí zahájení trolejbusové dopravy ve Zlíně. Den otevřených dveří DSZO 2019 probíhal především v areálu dopravní společnosti ve Zlíně na Podvesné. Jeho důležitou součástí však byly také pravidelné bezplatné jízdy historických vozidel MHD městem v půlhodinových intervalech mezi Podvesnou a obratištěm Sportovní hala a zvláštní rovněž bezplatná autobusová linka z vozovny k sídlu Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v Přílucké ulici a ke Státnímu okresnímu archivu ve Zlíně-Klečůvce. Návštěvníci dne otevřených dveří si mohli prohlédnout zázemí DSZO, ale také se podívat na techniku hasičů a na Klečůvce navštívit expozici okresního archivu včetně exkurze do blízké úpravny, kterou provozuje společnost Moravská vodárenská. Prohlídku svého dispečinku s výkladem nabídla návštěvníkům DOD DSZO také krajská organizace Koordinátor veřejné dopravy, která sídlí v nejvyšším patře hlavní budovy DSZO.

„Jsme rádi, že naši zákazníci projevují každoročně tak široký zájem o nahlédnutí do našeho technického zázemí. Program dne otevřených dveří je zaměřen na všechny generace. Zvláštní pozornost však věnujeme dětem, abychom v nich probudili kladný vztah k ekologické hromadné dopravě. Zkušenost ukazuje, že z mnohých návštěvníků našich dnů otevřených dveří se za čas stávají i naši trvalí zaměstnanci,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x