Valašské Meziříčí začalo kvůli horku kropit ulice

VALAŠSKKÉ MEZIŘÍČÍ – S kropením ulic začala kvůli horku radnice ve Valašském Meziříčí. Jeho cílem je zvlhčit vzduch a zlepšit klima ve městě, řekl serveru Zlin.cz mluvčí městského úřadu Lukáš Martinek.

Radnice ke kroku přistoupila kvůli velkému vedru poté, co teploty tři dny po sobě přesáhly 30 stupňů. „První kropení nastalo ve středu. Vozy se do ulic znovu vydají v pátek a o víkendu,“ uvedl Martinek.

Kropení má zlepšit klima. „Pokud přetrvávají teploty nad třicet stupňů tři dny v řadě za sebou, vždy přistupujeme ke kropení frekventovaných ulic. Tímto opatřením se snažíme zpříjemnit pobyt ve městě jak obyvatelům, tak jeho návštěvníkům,“ vysvětlil Michal Lysák, referent odboru komunálních služeb.

Vozy do terénu vyráží dvakrát denně. „Poprvé jedou kolem poledne, druhou vlnu kropení provádí okolo 16. hodiny. Radnice si od kropení slibuje zvlhčení vzduchu, snížení prašnosti a ochlazení dlažby i komunikací,“ poznamenal Martinek.

Kropicí vozy operují v lokalitách náměstí, ulic Poláškova, Soudní, Komenského, Mostní, Křižná, Zašovská, Králova, Šafaříkova, Žerotínova, U Nemocnice, sídliště Štěpánov, Vyhlídka I a Vyhlídka II.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x