Urogynekologická konference přilákala do Zlína desítky odborníků

ZLÍN - Nejmodernější trendy v urogynekologii a rekonstrukční pánevní chirurgii byly hlavními tématy dvoudenní konference, na kterou se do Zlína sjelo osm desítek odborníků z České republiky a Slovenska. Akci spolupořádaly Krajská nemocnice T. Bati a Urogynekologická společnost, serveru Zlin.cz to sdělik PR specialista Nemocnic Zlínského kraje Zdeněk Dvořák.

„Náš obor prožívá doslova turbulentní časy, čeká nás řada změn, na které je potřeba reagovat. Na konferenci jsme si představili zejména posun do problematiky operačního řešení komplexních dysfunkcí pánevního dna, regenerativní medicíny, do sféry nového pojetí etablovaných teorií,“ sdělil Zdeněk Adamík, hlavní pořadatel akce a lékař z Oddělení gynekologie zlínské nemocnice.

Kromě přednášek si účastníci vyměňovali zkušenosti během takzvaného kulatého stolu. Součástí programu byla i tematická videa či přednáška na téma Regenerace a možnost biotisku. O používání 3D tisku se většinou mluví v souvislosti s průmyslem a výrobou. V poslední době však tato metoda úspěšně proniká i do medicíny. Stále více vědců i doktorů experimentuje s takzvaným biotiskem, tedy tiskem biologických materiálů nebo například protéz.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x