Vsetín se probojoval do finále s projektem Je to čistě na nás

VSETÍN - Město Vsetín se probojovalo do nejlepší desítky projektů ceny E.ON Energy Globe 2019. Odborníci z akademické půdy i z praxe posuzovali 273 projektů z celé České republiky, informovala server Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Eva Raszková.

Vsetínský projekt bojující s jednorázovými plasty je ve finále, hlasujte pro něj a můžete také vyhrát.

Společnost E.ON pořádá soutěž pojedenácté a oceňuje projekty, věnující se péči o životní prostředí, trvale udržitelnému životu, také úsporám energie a využití trvale obnovitelných zdrojů. Soutěž probíhá v šesti kategoriích. Vsetín se přihlásil do kategorie Obec s tématem boj proti jednorázovým plastům a s aktivitami, které podporují osvětu ohledně nakládání s odpadem. Projekt nese název Je to čistě na nás aneb boj s jednorázovými plasty.

„Porotu zaujaly vratné kelímky a jejich zavádění na městských sportovištích, akcích a jejich půjčování neziskovkám a okolním obcím. Úspěch také zaznamenala výroba a používání textilních sáčků ve spolupráci se vsetínským Azylovým domem a firmou Austin,“ vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová, která se v Praze zúčastnila prezentace vsetínského projektu a diskusního bloku odborníků a finalistů.

„Zaujalo mě, jak vy jako samospráva jdete do hloubky a jdete s nabídkou kelímků až přímo k lidem samotným. Děláte pro ně službu a nabízíte řešení, jak se poprat s jednorázovými plasty osobně, byť se jedná o globální problém,“ sdělil přímo po tiskové konferenci při diskusi ředitel soutěže Martin Záklasník, který si odnesl i textilní sáček ušitý ve Vsetíně. „Celkem sedm akademiků a odborníků z praxe vyhodnotilo a z mnoha projektů z celé České republiky poslalo ten náš vsetínský do finálové desítky,“ dodala místostarostka Hlaváčová, která dokázala spojit subjekty z oblasti neziskových organizací, soukromého sektoru a samosprávy při jeho realizaci. Tato skutečnost byla porotou taktéž pozitivně hodnocena.

Soutěž se netýká jen města, ale i veřejnosti. Na webu soutěže bylo zahájeno hlasování, odkaz naleznete níže. Pro hlasující jsou připraveny ceny, například elektrokolo, hybridní auto ŠKODA Superb iV na 3 měsíce, finanční poukazy nebo balíček bio dárků.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x