Vsetínské koupaliště zažívá nápor návštěvníků, přináší to ale i problémy

VSETÍN - Vsetínské koupaliště Pod Pecníkem zažívá v těchto dnech nápor návštěvníků. S vysokou návštěvností však přicházejí i některé problémy, serveru Zlin.cz to za vsetínskou radnici uvedl Jiří Žůrek.

Letní teploty i přes 30 °C a teplota vody 28 – 30 °C v posledních dnech jeho provozovateli, kterým je Vsetínská sportovní, přejí, a počet návštěvníků v celém areálu stoupá. Nejvyšší denní návštěvnost letos překonala o jednom víkendovém dni 700 lidí. Jenže vysoká návštěvnost má i stinnou stránku.

„Těší nás, když vidíme, že lidé chodí na koupaliště rádi a rádi se i vracejí. Bez nich bychom nemohli fungovat,“ sdělil jednatel Vsetínské sportovní Ivo Kousal. Zároveň ale  upozornil na některá úskalí. „Jsme si vědomi, že na veřejných místech, jako je koupaliště, se to někdy neobejde bez problémů a zádrhelů. V posledních dnech se potýkáme s nepříjemnými situacemi. Někteří lidé nechtějí respektovat návštěvní řád koupaliště a mnohdy postrádají i slušné vychování a přidělávají tak starost nejen personálu, ale především znepříjemňují pobyt ostatním návštěvníkům. Chceme, aby koupaliště zůstalo příjemným místem pro relaxaci, odpočinek a sportovní vyžití v letních dnech. Proto jsme zavedli několik opatření a hodláme předcházet problémům, které někteří návštěvníci svým bezohledným a nepřizpůsobivým chováním vytvářejí,“ konstatoval Kousal. Místostarosta Tomáš Pifka, do jehož gesce spadá i Vsetínská sportovní, k tomu dodal, že koupaliště bude pod častějším dohledem městské policie či asistentů prevence kriminality. „Návštěvníci, nerespektující řád koupaliště a obtěžující svým chováním ostatní, budou z areálu vyvedeni, a to bez nároku na vrácení vstupného,“ upozornil Pifka.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x