Náměstek hejtmana s ředitelem ŘSZK zamířili do jihovýchodní části kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Prohlídka několika dopravních staveb v jihovýchodní části Zlínského kraje byla cílem poslední inspekční cesty náměstka hejtmana Pavla Botka a ředitele Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Bronislava Malého. Server Zlin.cz o ní informovala mluvčí zlínského hejtmanství Adéla Kousalová.

„Už v minulých letech jsem se přesvědčil, že je prospěšné naše krajské stavby čas od času osobně navštívit, vidět je zblízka a setkat se s lidmi, kterých se týkají, kterým budou sloužit, nebo kteří na nich spolupracují. Tentokrát jsme se s ředitelem ŘSZK zaměřili na jihovýchodní část Zlínského kraje,“ řekl náměstek hejtmana Pavel Botek.

Společně navštívili místo připravované modernizace krajské silnice v Březové v Bílých Karpatech. Zde zástupce kraje hovořil se starostou Josefem Trechou. Ujistil jej, že kraj a ŘSZK udělají všechno pro to, aby se oprava silnice mohla realizovat již v příštím roce.

Náměstek hejtmana a ředitel ŘSZK se podívali také na nedávno dokončený most na silnici III. třídy v Bojkovicích-Krhově. Prohlédli si rovněž stavbu dopravního terminálu u železniční stanice v Bojkovicích a jednali se starostou Petrem Viceníkem a vedoucím odboru rozvoje města a životního prostředí Jiřím Svobodou. „Dokončovaný dopravní terminál se stane v této oblasti důležitým článkem systému dopravní obslužnosti. Zpříjemní cestujícím přestupy z železniční na autobusovou dopravu nebo i z autobusu do autobusu,“ poznamenal náměstek hejtmana.

Se starostou Brumova-Bylnice Kamilem Mackem hovořili náměstek hejtmana a ředitel ŘSZK o chystané rekonstrukci silnice, která vede z tohoto města směrem k Návojné. Půjde o další krok k modernizaci celého silničního úseku z Brumova-Bylnice ke státní hranici se Slovenskem za Nedašovou Lhotou. Ředitelství silnic a dálnic v současné době buduje na silnici I/57 okružní křižovatku, kterou tato krajská přeshraniční trasa začíná.

Poslední zastávka zástupce kraje a ŘSZK patřila začínající modernizaci silničního průtahu v Rokytnici. Probíhá zde současně stavba obce (kanalizace, vodovod, úpravy mimo silnici) a stavba ŘSZK (1 187 metrů komunikace). O harmonogramu prací hovořili hosté se starostou obce Antonínem Goňou.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x