Páteřní komunikace na zlínském sídlišti získá nový povrch

ZLÍN - Nový povrch získá během léta část páteřní komunikace na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Dolní půlkilometrový úsek Okružní ulice, která je zatížena velmi intenzivním provozem vozidel, už vykazuje známky výrazného opotřebení a vyžaduje obnovu, serveru Zlin.cz to za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) uvedl Vojtěch Cekota.

Ředitelství silnic Zlínského kraje bude do nové silnice investovat něco přes sedm milionů korun.

„Začátek úseku je v místě křižovatky silnice III/49018 a ulice Družstevní, konec úseku za křižovatkou s ulicí K Pasekám. Ve větší části jde o obousměrnou komunikaci o třech jízdních pruzích, v délce 65 metrů je komunikace čtyřpruhová. Celková délka je 564 metrů,“ upřesnil Cekota s tím, že oprava nebude prováděna v místě zastávkových pruhů linkové osobní dopravy, které byly nedávno rekonstruovány.

Smluvní cena za tuto zakázku činí 7,005 milionu korun včetně DPH. Stavební práce začnou 15. července a potrvají do poloviny srpna. V září pak bude dokončeno trvalé dopravní značení.

Vše se uskuteční za nepřerušeného silničního provozu. Doprava bude přechodným dopravním značením usměrněna do dvou jízdních pruhů. „Uzavírka jednoho jízdního pruhu, kde budou probíhat stavební práce, bude představovat určité omezení. Právě proto jsme pro realizaci této akce vybrali prázdninové období, kdy je intenzita dopravy výrazně nižší,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x