Vizovická likérka zažije hvězdné vystoupení formace Avantasia

VIZOVICE - Festival Masters of Rock bude dnes patřit headlinerovi letošního 17. ročníku, hudební formaci Avantasia. Vytvořil ji v roce 1999 Tobias Sammet, zpěvák a skladatel německé skupiny Edguy. Projekt Avantasia dal dohromady spoustu různorodých muzikantů a čerpá také z řady hudebních žánrů od speed a power metalu po symfonický metal či irskou lidovou hudbu.

Jako zpěváci s Avantasií jezdí například legenda z Helloween Michael Kiske, Jorn Lande známý z působení v Masterplan nebo Eric Martin (Mr. Big). Avantasia má na kontě již osm alb, posledním je letos vydaná deska Moonglow. Sammet se v tvorbě postupně místo fiktivních fantasy příběhů začal soustředit spíše na své vlastní pocity. Na Masters of Rock Avantasia dostala více než dvě hodiny času, unikátní show vypukne ve 22.10 hodin.

Před Avantasií si na své přijdou fanoušci black metalu. Vůbec poprvé totiž do Vizovic zavítají norští Dimmu Borgir. Dnes v likérce vystoupí také Amaranthe, dánsko-švédská skupina kombinující metal s moderními prvky popové hudby, nebo epic metalová kapela z Německa Equilibrium, která dnešní program uzavírá.

Masters of Rock začal ve Vizovicích ve čtvrtek a potrvá do neděle. Účastní se ho kolem 25 000 fanoušků. Kompletní program je na webu www.mastersofrock.cz.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x