Aviatický den láká na Šonku, vojenské letouny i parašutisty

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - V pořadí již čtvrtý ročník Aviatického dne na Valašsku se uskuteční v sobotu 27. července od 11.00 na letišti v Poličné. Nebe v okolí Valašského Meziříčí bude patřit nejen vítězi loňské série Red Bull Air Race, ale také leteckým akrobatům, vojenským vrtulníkům či výsadkářům, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí valašskomeziříčské radnice Lukáš Martinek.

Vrcholem letošního ročníku bude bezpochyby vystoupení Martina Šonky. Český pilot je mistrem Evropy a vicemistrem světa v letecké akrobacii a také loňským vítězem série Red Bull Air Race. Co víc, v průběžném pořadí aktuální sezony mu před posledním závodem v Japonsku patří vedoucí pozice. Závody, které zdobí nízké průlety letadel mezi nafouknutými pylony, po podniku v japonské Čibě definitivně končí.

„Návštěvníci Aviatického dne tak dost možná na vlastní oči uvidí historicky posledního vítěze Red Bull Air Race,“ připomněl starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek a dodal: „Na přípravě Leteckého dne pracujeme s Danem Jíchou bezmála půl roku. Tuto akci pravidelně navštěvují více jak tři tisícovky diváků a je to opravdový letecký svátek. Je skvělé, že si Martin Šonka ve svém nabitém programu udělá prostor a přiletí nám na Valašsko ukázat své pilotní umění. Při jeho akrobacii se tají dech a věřím, že tomu tak bude i letos.“

Celodenní akce kromě Šonky nabízí i další zajímavý program. „Těšit se můžete také na leteckou akrobacii Petra Františe, v plánu jsou seskoky výsadkářů a nízký průlet stroje L-410 Turbolet. Chybět nebudou ani ukázky bitevního vrtulníku Mi-24 a obřích rádiem řízených maket letadel skupiny Great War Flying Circus, akrobatická show Jiřího Jarolímka a vystoupení polské skupiny modelů poháněných tryskovými motory. Výzkumný ústav Valašského letectva předvede bitvu o pálenici v Poličné a lidé spatří i rádiem řízené modely expedičních aut,“ vyjmenoval Dan Jícha, předseda Valašského leteckého klubu.

Organizátoři pamatovali i na mladší návštěvníky. O jejich zábavu se postará program z dílny Střediska volného času Domeček. Areál letiště bude otevřen od 10.00 hodin. Parkování zdarma je zajištěno na poli směrem k vysílači. Děti do 18 let mají na akci volný vstup, dospělí zaplatí 50 korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x