Divadlo se během prázdnin rekonstruuje, bude mít lepší zvuk i klimatizaci

ZLÍN - Sedm týdnů mají o letních prázdninách zaměstnanci Městského divadla Zlín na provedení plánovaných oprav a údržby budovy. Letošní modernizace ocení diváci i zaměstnanci, řekla serveru Zlin.cz mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Všechny investice a práce vyjdou přibližně na čtyři miliony korun.

„Jako každý rok dozná foyer hlavního sálu a jeviště nové výmalby a nátěrů, každá ze 687 sedaček bude vyčištěna, podlahoviny v sále budou strojně vyleštěny s nánosem nové pochozí vrstvy,“ vyjmenoval umělecko-technický šéf MDZ Milan Houžva. Rušno bude i na jevišti. „Proběhnou zatěžkávací zkoušky všech tahů a bude kompletně zrevidováno technologické vybavení jako točna, propadla, orchestřiště a podobně,“ doplnil. Veškeré textilní vybavení, jako je horizont, sufity a šály budou opraveny a napuštěny speciální látkou proti hoření. Ve Velkém sále a ve Studiu Z se diváci dočkají také zkvalitnění zvukového systému. „Pořizujeme nový digitální ovládací pult, mikrofony a mikroporty,“ řekl Houžva. V hlavní budově dochází i k rozšíření skladovacích prostor pro dekorace pod hlavním hledištěm divadla a v kancelářských a správních prostorách přibude klimatizace.

Městské divadlo disponuje kompletními dílnami k výrobě dekorací, kostýmů a veškerých doplňků k uskutečnění představení. Ty dlouhodobě zajišťují výrobu scény nejen pro tři zlínská jeviště, ale již třetím rokem např. vyrábí a dodávají scénu na klíč do Divadla Petra Bezruče v Ostravě a lokálně do dalších divadel v České republice i na Slovensku. „Každoročně se v dílnách vyrobí úctyhodných osmnáct kompletních scén a červenec je jediným měsícem, kdy stroje v dílnách utichnou a veškeré strojní vybavení se generálně čistí a reviduje,“ prozradil Houžva.

Veškeré práce musí být hotovy do 19. 8. Novou sezónu divadelníci zahajují 14. září slavnostním Galavečerem.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x