Obyvatelé Valašských Klobouk budou informováni o kotlíkových dotacích

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Obyvatelé Zlínského kraje dostanou letos na podzim poslední příležitost využít takzvaných kotlíkových dotací. Při této příležitosti se ve Valašských Kloboukách uskuteční konzultační den, na kterém zájemci získají veškeré potřebné informace, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

Třetí a závěrečná etapa Programu výměny zdrojů tepla v domácnostech Zlínského kraje bude vyhlášena k 10. září a příjem žádostí o dotace se uskuteční elektronicky od 15. října. Lidé, kteří by kotlíkových dotací rádi využili, mohou načerpat potřebné informace na konzultačním dnu, který bude ve Valašských Kloboukách v pondělí 16. září od 10.00 hodin v podnikatelském centru. Z organizačních důvodů je potřeba se na konkrétní hodinu konzultace předem přihlásit na webu www.kr-zlinsky.cz/kotliky. Zváni jsou zájemci z celé správní oblasti ORP Valašské Klobouky.

„Při konzultačním dni budou odborné poradenství k dotačnímu programu poskytovat pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje. V úvodu účastníkům vysvětlí možné způsoby výměn starých nevyhovujících kotlů na pevná paliva za plynové kondenzační kotle, kotle na biomasu s ručním či automatickým přikládáním nebo za tepelná čerpadla. Poté budou následovat individuální konzultace,“ uvedla Leona Vlčková, referentka odboru životního prostředí valašskoklobouckého městského úřadu. Registrace účastníků bude na webu spuštěna 2. září v 8.00 hodin. S dotazy ohledně kotlíkových dotací se mohou lidé také obracet na e-mail kotliky@kr-zlinsky.cz.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x