Drtivá porážka pobaví v Kroměříži děti i dospělé

KROMĚŘÍŽ - Adrenalinové zážitky a zábavu nabídne v sobotu 24. srpna dětem i dospělým akce nazvaná Drtivá porážka (anglicky Wipe out). Od 10.00 do 18.00 hodin si každý návštěvník Pionýrské louky v Kroměříži může vyzkoušet nejrůznější překážky, nafukovadla a další atrakce, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

Večer pak od 20.30 hodin zakončí koncertní verze rockové hororové opery Vymítač, kde v titulní roli vystoupí zpěvák Kamil Střihavka.

Některé překážky Drtivé porážky budou přístupné dětem od tří let, další budou pro dospělé a mládež starší patnácti let. Zábavné atrakce budou ale připraveny i pro nejmenší děti. Vstup na Pionýrskou louku bude z Kojetínské ulice. Děti do výšky jednoho metru mohou na akci zdarma, ostatní zaplatí 100 korun. Mohou si pak užívat všech atrakcí bez dalších poplatků. V prostoru určeném pro občerstvení, odpočinek a relaxaci si návštěvníci mohou rozložit deku či postavit stan.

Akci zpestří klání osmi týmů, které se přihlásily do soutěže kolektivů. „Přihlášky byly uzavřeny, počet týmů je definitivní. Jedná se o pětičlenná smíšená družstva, startující jsou starší patnácti let. Utkají se na vybraných nafukovacích překážkách a dalších atrakcích v silových, dovednostních a týmových disciplínách,“ popsala Marcela Nehodová z radničního odboru kultury a cestovního ruchu, který je pořadatelem Drtivé porážky i večerního koncertu.

Opera Vymítač, výpravná živá show souboru RockOpera Praha, nabídne skvělou rockovou hudbu, světelnou a ohňovou show, ale také fyzické divadlo, pole dance, akrobacii na šále či bojové umění.

Příběh je inspirovaný starou velhartickou pověstí. V souvislosti s tamním kostelem svaté Máří Magdalény a přilehlým hřbitovem se dosud vypráví řada nevysvětlitelných historek. Skladatel Milan Steigerwald se při tvorbě Vymítače nechal ovlivnit nejen metalem, ale i německým komponistou Carlem Orffem a jeho zpracováním středověkých písní ze souboru Carmina Burana, Johannem Sebastianem Bachem a keltskou hudbou.

Lístky na rockovou operu lze zakoupit v předprodeji na pokladnách Domu kultury v Kroměříži a v síti Ticketportal, cena je 450 korun. „V případě vytrvalého deště se Vymítač přesune na Velké náměstí. Co se Drtivé porážky týká, vstupenky budou k dispozici pouze na místě. Pokud by nám totiž nepřálo počasí a Pionýrská louka by byla podmáčená, akce by musela být zrušená,“ uzavřela Nehodová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x