Most v Miňůvkách bude uzavřen, chodcům poslouží provizorní lávka

KROMĚŘÍŽ - Stavební údržba mostu přes Věžecký potok v Miňůvkách u hřiště si vyžádá úplnou uzavírku. Veškerý provoz po komunikaci tak bude od 10. září zhruba do konce listopadu vyloučen, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

„Chodci ale budou moci projít v těsné blízkosti mostu po provizorní lávce, kterou pro tyto účely zhotovitel postaví přechodně po dobu stavby,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Oprava mostu přijde zhruba na 2,7 milionu korun.

Stavbaři vybudují nový mostní svršek a na stávající nosné konstrukci postaví monolitickou spádovou desku s novou izolací. „Nově budou vybudovány i železobetonové římsy a osazeno bude nové zábradlí. Počítá se i se sanací stávajících povrchů opěr, křídel a nosné konstrukce mostu, a samozřejmě také s položením nové vozovky,“ popsal Vlastimil Foltýn z radničního odboru služeb.

Kroměřížská radnice v září kromě zmíněného mostu zahájí i opravy dalších tří chodníků a jedné komunikace. Celkové náklady na tyto stavby přesahují deset milionů korun. Opravovat se budou chodníky v ulicích Havlíčkova, Lutopecká a Na Lindovce i komunikace v ulici Gen. Svobody, která vede podél Květné zahrady.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x