NEZAMĚSTNANOST: Nezaměstnanost ve Zlínském kraji zůstává na hodnotě 2,2 procenta

ZLÍNSKÝ KRAJ - Podíl nezaměstnaných lidí ve Zlínském kraji zůstal k poslednímu srpnovému dni na hodnotě 2,2 %. Server Zlin.cz o tom informovala Ivona Macůrková z Úřadu práce ČR ve Zlíně.

K 31. śrpnu evidoval Úřad práce ČR ve Zlínském kraji celkem 9 183 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 60 vyšší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je nižší o 1 759 osob.

Meziměsíční pokles nezaměstnaných byl zaznamenán v okrese Kroměříž (2,0 %) a Zlín (0,1 %). Meziměsíční nárůst byl zaznamenán v okrese Uherské Hradiště (3,8 %) a Vsetín (0,8 %). Podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než republikový průměr nevykázal žádný okres. Podíl nezaměstnaných osob pod úrovní republiky byl zaznamenán v okresech Zlín (2,0 %), Uherské Hradiště (2,0 %), Kroměříž (2,4 %) a Vsetín (2,6 %).

„Kraj evidoval k poslednímu srpnovému dni celkem 13 949 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 177 nižší než v předchozím měsíci a o 2 256 vyšší než ve stejném měsíci minulého roku. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 0,7 uchazeče, z toho nejvíce v okrese Kroměříž (1,2),“ konstatovala Macůrková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x