U příležitosti Mezinárodního dne seniorů chystá zlínské divadlo zajímavou akci pro důchodce

ZLÍN - Už řadu let si lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den seniorů a letos u příležitosti tohoto svátku chystá zajímavou akce také Městské divadlo Zlín. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

„Při příležitosti Mezinárodního dne seniorů zve Městské divadlo Zlín 1. října na dvě mimořádné komentované prohlídky zákulisí. Začnou v 9.00 a v 11.00 a určeny jsou pro zájemce narozené před rokem 1959 včetně. Divadlem je provede ředitel divadla Petr Michálek,“ upřesnila Jurčová.

Počet míst je omezený, nutná je proto rezervace předem na telefonním čísle 604227992, nebo na emailu jurcova@divadlozlin.cz. Vstup je zdarma.

Mezinárodní den seniorů se slaví vždy 1. října, a to od roku 1990. Jeho cílem je poukázat na problémy, které se starých lidí týkají. Složení světové populace se totiž výrazně mění. V letech 1950 – 2010 se průměrná délka života zvýšila ze 48 let na 68 let. Téměř 700 milionů lidí je dnes ve věku 60 let a více. Předpokládá se, že počet seniorů v rozvojových zemích se do roku 2050 zdvojnásobí a v rozvinutých zemích bude představovat dvojnásobek počtu dětí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x