Ředitelka kroměřížské knihovny získala nejvyšší knihovnické ocenění

KROMĚŘÍŽ - Sdružení knihoven ČR a Nadace knihoven udělily ředitelce Knihovny Kroměřížska Šárce Kašpárkové Medaili Zdeňka Václava Tobolky za významný přínos k rozvoji českého knihovnictví. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Vondrášek.

„Pan Kašpárková je dlouholetou ředitelkou naší knihovny, která díky její péči vzkvétá a rozvíjí se. Ocenění je ve správných rukou,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Cena je pojmenována po jednom ze zakladatelů tuzemského knihovnictví. „Dívala jsem se na seznam oceněných a je pro mě velkou ctí být mezi těmito osobnostmi. Je to nejvyšší ocenění v oboru, moc si ho vážím. Beru to ale především jako ocenění práce všech zaměstnanců naší knihovny. Díky nim patříme mezi nejlepší knihovny v celé České republice,“ řekla Kašpárková.

V čele kroměřížské knihovny stojí od roku 1991. Zažila tak například stěhování knihovny z budovy v Kollárově ulici do prostor bývalého kina na Slovanském náměstí v roce 1998 i převod knihovny na město v roce 2003. Knihovna se za dobu jejího působení proměnila v moderní zařízení, které momentálně slouží více než 7 000 čtenářů a spravuje fond čítající zhruba 250 tisíc kusů knih.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x