V Uherském Hradišti přibudou nové zastávky MHD

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Budování obousměrné autobusové zastávky ve Staré Tenici plánuje na podzim uherskohradišťská radnice. Práce by měly začít 1. října, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Jan Pášma.

Nové zastávky přijdou město na 2,6 milionu korun.

V lokalitě Stará Tenice nepůjde pouze o vybudování obousměrné autobusové zastávky, ale ve směru k nábřeží bude vytvořen celý nový zastávkový záliv. Samozřejmě se počítá i s přilehlým chodníkem a přístřeškem pro cestující včetně přeložky stožárů veřejného osvětlení a vegetačních úprav. Zastávka ve směru k centru města bude umístěna na jízdním pruhu. Stávající sjezd místní komunikace směrem do podjezdu pod železnicí bude zachován.

„V návaznosti na nové zastávky přesuneme stávající přechod pro chodce a doplníme jej přisvětlením,“ přiblížil místostarosta města Jaroslav Zatloukal.

Po vzniku zastávek ve Staré Tenici volali místní občané již delší dobu. Město se jim proto snaží vyhovět, důvodem je také to, že výstavba autobusových zastávek je pro město dalším krokem k naplňování nové koncepce MHD, která má za cíl službu veřejné dopravy ve městě zásadně změnit. Se vznikem zastávek ve Staré Tenici souvisí i výstavba nové autobusové zastávky na Svatojiřském nábřeží, která je právě v legislativním procesu. Další z nových zastávek vzniknou u Smetanových sadů a v ulici Sokolovská.

„Zastávka v Sokolovské ulici se projekčně připravuje, jde o poměrně složitou záležitost. Na zastávku u Smetanových sadů si právě podáváme žádost o dotaci. Doufáme, že k výstavbě obou dojde v příštím roce,“ uzavřel místostarosta Zatloukal.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x