Univerzita Tomáše Bati má 9400 studentů

ZLÍN – Skoro 9400 studentů bude v novém akademickém roce 2019/2020 studovat Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Ve srovnání s loňským rokem byl nárůst přihlášek o 18 procent, řekl serveru Zlin.cz Jan Malý z tiskového oddělení univerzity.

Skoro 9400 posluchačů je ve všech formách studia. „Nejvyšší počet studentů mají tradičně fakulta humanitních studií ve výši 2086 a fakulta managementu a ekonomiky ve výši 2079. Následují fakulta technologická s 1545 posluchači, fakulta aplikované informatiky se 1441 posluchači a fakulta multimediálních komunikací s 1185 studenty. Na fakultě logistiky a krizového řízení v Uherském Hradišti studuje 991 posluchačů a 31 doktorandů studuje na Univerzitním institutu,“ uvedl rektor Vladimír Sedlařík.

V letošním roce zaznamenala univerzita výrazně vyšší počet uchazečů oproti minulému roku. „Do začátku semestru jsme obdrželi 8632 přihlášek ke studiu, což ve srovnání s loňskem představuje nárůst o 18 procent,“ řekl rektor.

Do prvních ročníků nastoupí 4317 studentů. O studium na zlínské univerzitě tradičně projevují zájem uchazeči ze zahraničí. „V prvních ročnících tak letos zasedne 256 posluchačů ze Slovenska, 30 z Turecka, 23 z Ruska, devět z Kazachstánu, osm z Číny i jednotlivci z jiných zemí,“ řekl Malý.

Dalších zhruba 180 cizinců absolvuje v tomto semestru na univerzitě výměnný pobyt. „Je potěšující, že naše univerzita je atraktivní pro uchazeče z celého světa,“ dodal Sedlařík.

Mezi uchazeči byl letos největší zájem o inženýrskou informatiku, specializaci v pedagogice, chranu obyvatelstva nebo ekonomiku a management. K novinkám letošního roku patří obory aplikovaná logistika, biomateriály a kosmetika nebo arts management. „Na fakultě technologické jsou od nového semestru k dispozici zcela nové laboratoře k výuce potravinářských oborů. Posluchači tak budou pracovat s nejmodernějším přístrojovým vybavením, které simuluje reálné výrobní prostředí,“ upozornil rektor. Na podzim škola otevře dvě kompletně zrekonstruované posluchárny na fakultě managementu a ekonomiky.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x