Čistírna odpadních vod v Luhačovicích se dočkala rekonstrukce za 45 milionů

LUHAČOVICE – Vodovody a kanalizace Zlín a Moravská vodárenská zrekonstruovaly za 45 milionů korun čistírnu odpadních vod v Luhačovicích. Výrazně to zvýší její efektivitu, uvedli v tiskové zprávě zástupci Vodovodů a kanalizací Zlín.

Akci plně financovala Moravská vodárenská. Uskutečnila se rekonstrukce a modernizace a nový bude řídicí systém čistírny. „Modernizace čistírny odpadních vod v Luhačovicích je v posledních letech druhou největší investicí ve vodárenství na Zlínsku. Naše společnost, a především obyvatelé Luhačovic díky ní získávají ty nejmodernější technologie, a to bez nutnosti investovat jedinou korunu z rozpočtu Vodovodů a kanalizací Zlín,“ uvedl předseda představenstva Vodovodů a kanalizací Zlín Svatopluk Březík.

Čistírna odpadních vod získala novou technologii, která umožní efektivní odstraňování znečištění zejména dusíkatého původu, ale současně i dalších cizorodých látek. Kromě celkové modernizace technologií i celého areálu má nyní luhačovická čistírna nový řídicí systém.

Na čistírnu je napojeno asi 16 tisíc obyvatel nejen Luhačovic, ale také Pozlovic a Podhradí. Čistírna měsíčně vyčistí až 100 tisíc kubíků vody, tedy téměř 40 litrů za vteřinu. „Tato investice je z našeho pohledu zásadní, protože řeší nejen technologický problém, ale otevírá možnosti dalšího budoucího rozvoje města i Lázní Luhačovice,“ dodal Březík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x