Agresivní muž napadl na sídlišti bývalou družku

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN - Ne zrovna příjemné setkání s bývalým partnerem zažila před pár dny žena na jednom ze zlínských sídlišť. O napadení informoval server Zlin.cz mluvčí zlínských městských policistů Pavel Janík.

„Rozešli jsme se po vzájemné dohodě, ale v dobrém a stále zůstáváme nejlepšími přáteli…“ Podobná prohlášení občas můžeme slyšet od známých osobností, které se rozhodnou seznámit veřejnost se skutečností, že již netvoří pár. „Že je to v reálném životě asi trochu jinak než před objektivem filmových kamer, tuší nejspíš každý. Zcela opačný případ ovšem představuje 37letý muž, který naopak rozchod neunesl a svoji bývalou přítelkyni vytrvale odmítá považovat za bývalou,“ zamyslel se mluvčí zlínských strážníků.

Ve středu 22. července 2020 odpoledne přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že na sídlišti Jižní Svahy došlo k fyzickému napadení ženy mužem. Dotyčný jí měl sebrat dvě tašky a poté z místa odcházet. Díky duchapřítomné svědkyni, která hned zavolala policii, ale získali muži zákona včas popis agresora i směr jeho dalšího pohybu.

„Hlídka z místního okrsku dostihla podezřelého v nedalekém podchodu, kde se na chvíli zastavil. Následně se strážníci zkontaktovali také s napadenou 49letou ženou. Ta jim uvedla, že si na ni její bývalý druh počíhal, když se vracela od rodičů. Přitom ji začal vulgárně urážet a obviňovat z toho, že souloží s bezdomovci, načež jí uštědřil facku a sebral jí tašky s jejími věcmi,“ popsal situaci Janík.

Agresivní muž chvíli nato průběh incidentu i s údajnými důvody v zásadě potvrdil a strážníky ubezpečil o tom, že si dotyčnou dnes večer najde a zabije ji.

„Hlídka MP Zlín takovou upřímnost ocenila a dotyčného naopak ubezpečila o tom, že je podezřelý ze spáchání trestného činu,“ dodal mluvčí.

Strážníci pak o celé věci vyrozuměli kolegy z republikové policie, kteří se případem budou dál zabývat.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x