Agresivní opilec rozbíjel v centru města tyčí domovní dveře

Foto: MP Zlín
ZLÍN – V sobotu 28. května odpoledne měli strážníci zlínské městské policie co do činění s agresivním mužem, který s pomocí kovové tyče ničil cizí majetek. Policii na jeho nekalé chování upozornil pohotový svědek.

Minulou sobotu několik minut před druhou hodinou odpoledne přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín prostřednictvím linky 156 naléhavou výzvu.

Volající uvedl, že u staveniště bytového domu v centru města se nachází pravděpodobně podnapilý muž, který rozbíjí okna. Na místo tak okamžitě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

O čtyři minuty později strážníci narazili na osmatřicetiletého muže z okresu Uherské Hradiště, který v ruce svíral kovovou trubku. Tu po výzvě odložil a uvedl, že si není vědom toho, že by něco zničil.

Hlídka městské policie však zjistila, že na blízké budově došlo k poškození vstupních dveří, u nichž byla rozbitá skleněná výplň a uražené madlo,“ pokračoval Janík.

Skutečnost, že tuto škodu na cizím majetku způsobil právě on, potvrdil vzápětí oznamovatel, který popsal průběh skutku.

Policisté poté kontaktovali vlastníka budovy s poškozenými dveřmi, který se dostavil na místo a vyčíslil způsobenou škodu na částku přesahující 10 000 Kč,“ dodal Pavel Janík.

Podezřelého z přečinu poškození cizí věci, jemuž v organizmu kolovalo na 1,3 promile alkoholu, strážníci omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x