Alkoholové příběhy posledních dní. Žena si ustlala ve lžíci bagru, další vyrazila jen v kalhotkách a bundě

Foto: MP Zlín
ZLÍN – O uplynulém víkendu měli strážníci městské policie plné ruce práce s podnapilými spoluobčany. Hned několik mužů a žen se rozhodlo oslavit příchod máje lahví alkoholu a v některých případech nejspíš nezůstalo jen u jedné…

Na prvního opilce narazila hlídka Městské policie Zlín v sobotu 30. dubna na zastávce MHD v centru města, kde se dotyčný usadil na zem a nedokázal pokračovat po vlastních dál.

Přivolaná hlídka zjistila, že dotyčnému koluje v organizmu přes 3,5 promile alkoholu a jakýkoliv další samostatný pohyb ve všech představitelných směrech je již očividně nad jeho síly,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík a dodal, že dotyčného po provedeném lékařském vyšetření převezli k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Téhož dne zamířila další hlídka městské policie na sídliště Kúty k ležícímu muži.

V tomto případě strážníci nalezli sedmapadesátiletého muže na zemi u prodejny potravin, kde se oddával v horizontální poloze hluboké meditaci. S hodnotou 1,8 promile by se přitom mohlo zdát, že dotyčný vyskočí jako srnec a dokáže odběhnout po svých, ale v tomto případě tomu tak nebylo,“ pokračoval Janík.

Také tohoto výtečníka prohlédl lékař a strážníci mu poté zajistili nocleh v prostředí kroměřížské záchytky.

K dalšímu oznámení došlo 1. května v ranních hodinách. Volající žena uvedla, že ve čtvrti Podvesná nalezla spící ženu, která si ustlala ve lžíci zaparkovaného bagru. O několik minut později na místo dorazila hlídka městské policie, která zjistila, že se jedná o pětatřicetiletou ženu z okresu Uherské Hradiště.

Orientační vyšetření v jejím případě prokázalo přes 1,6 promile alkoholu a v daný okamžik se zdálo, že dokáže z místa odejít po svých. O půlhodinu později a o několik ulic dál se ale strážnici přesvědčili, že tento předpoklad nebyl správný,“ vysvětlil Pavel Janík.

Protože s podnapilou ženou byla domluva stále složitější a dalo se předpokládat, že se svým chováním může vystavit zbytečnému nebezpečí, také ona přivítala 1. máj na záchytné stanici.

Poněkud komplikovanější pořízení bylo se čtyřiadvacetiletou ženou, které se ujal kolemjdoucí v místní části Prštné. Strážníky na ni ale upozornil jiný svědek, kterého zarazilo, že mladá žena je zjevně nepřiměřeně oblečena jak s ohledem na počasí, tak i na dosud zavedené společenské konvence.

Hlídka ženu nalezla pouze v bundě a kalhotkách a musela dát oznamovateli za pravdu. Přítomný muž uvedl, že ji takto nalezl venku, a když selhávaly pokusy o komunikaci, chtěl sám přivolat policii. Nakonec byl i v tomto případě přivolán na místo lékař záchranné služby, který potvrdil, že chování mladé ženy je zásadně ovlivněno hodnotou 2,2 promile alkoholu v dechu,“ sdělil Janík.

Od střízlivění ve specializovaném zdravotnickém zařízení ji zachránila pouze skutečnost, že se strážníkům podařilo zkontaktovat jejího přítele, který se dostavil na místo a dokázal se o ni dále postarat.

Rádi bychom při této příležitosti připomněli konzumentům alkoholických nápojů, že nadměrná konzumace alkoholických nápojů je nejen barbarská, ale především škodí zdraví,“ uzavřel Pavel Janík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x