Ani ne za měsíc startuje 7. festivalový půlmaraton!

Běžci se mohou registrovat do 8. ročníku Festivalového půlmaratonu. Foto: archiv, ZFF
ZLÍN - Festivalová neděle bude mezi jinými akcemi patřit i oblíbenému festivalovému půlmaratonu MONET+ Zlín. Ten se po dvou letech vrací do obvyklého jarního termínu. Po loňském ročníku zůstává sice start u Kongresového centra, ale přesouvá se na 10 hodin dopoledne. Mění se také směr běhu.

Největší novinkou pro běžce bude plánovaný start závodu, který se z odpoledních hodin přesouvá už na 10 hodin dopoledne. Po loňské dobré zkušenosti je místo startu u Kongresového centra Zlín. Pro zatraktivnění trasy pro běžce i diváky došlo navíc po šesti letech také ke změně směru běhu na připravených tratích.

„Od Kongresového centra se tedy běžci vydají do továrního areálu, přes Rybníky, Čepkov, na Podvesnou, přes Benešovo nábřeží na Dlouhou a na náměstí Míru. Zde pro čtvrtmaratonce závod končí, běžci půlmaratonu pokračují do kola druhého z náměstí přes Bartošovu ulici opět do továrního areálu a dále po stejné trase, jako v prvním kole,“ uvedla výkonná ředitelka Jarmila Záhorová a dodala, že se změna dotkne běžců všech tratí – čtvrtmaratonu, půlmaratonu, tandemu i štafetových běhů.

„Kapacita závodu je i letos 1500 běžců, startovní listina se rychle plní, s registrací by běžci neměli otálet,“ dodala Jarmila Záhorová. Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude v návaznosti na trasu v některých částech centra města omezena nebo zcela uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny.

Součástí festivalového půlmaratonu je již tradičně i VIVA rodinný běh na 1400 metrů, který letos nově odstartuje v 15:00 hodin z náměstí Míru. Kapacita závodu je 700 běžců a mohou se jej zúčastnit dospělí s dětmi, junioři nebo ti, co preferují kratší tratě. Proti předchozím ročníkům bude trasa závodu s ohledem na stavební práce v Sadu Svobody a přilehlém tržišti také mírně upravena.

Během festivalového půlmaratonu ožívá tradičně náměstí Míru řadou aktivit převážně se sportovní tématikou. „Nově dáváme prostor návštěvníkům k setkání se spoustou zajímavých sportovních osobností jako je například ultramaratonec, propagátor a trenér běhu Miloš Škorpil, kouč vrcholových sportovců a olympioniků Vít Schlesinger, úspěšná mladá skeletonistka Anna Fernstädtová nebo desetibojař Tomáš Dvořák,“ jmenovala Jarmila Záhorová a dodala, že všichni budou v průběhu dne hosty Vladimíra Kroce ve Festival Café. „Miloš Škorpil se navíc zúčastní půlmaratonové štafety společně se třemi výherci soutěže, kterou jsme vyhlásili,“ doplnila. 

Pro mladší generaci na hlavním pódiu odpoledne vystoupí i pěvecké duo Ben a Mateo nebo dívčí kapela Lollipopz, které do Zlína přiveze Český rozhlas Junior. Nedělní běžecký program zakončí projekce filmu Zátopek v letním kině, který organizátoři festivalu uvedou u příležitosti nedožitých stých narozenin, které by letos 19. září Dana a Emil Zátopkovi oslavili. 

Podrobné informace o závodech, uzavírkách i možnosti registrace na www.zlinskypulmaraton.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x