Anketa: Osobností roku 2022 ve Zlínském kraji je Josef Němý

Josef Němý. Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů
ZLÍN - Načíná ve vedení zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů už 16. sezónu. Její ředitel Josef Němý má pracoviště v Kulturním a univerzitním centru ve Zlíně. Tentokrát ale nešel večer do práce, měl jinou povinnost. Přebíral totiž prvenství v anketě Osobnost roku 2022 ve Zlínském kraji. Anketu pořádala Agentura JK, činí tak od roku 2006, kdy poprvé ocenila um a pracovitost lidí, kteří mohou být inspirací pro ostatní.

„Jsem moc rád, že jsem se ocitl ve společnosti těch, kteří patří mezi špičku ve svých oborech činění, to ocenění mne potěšilo a zároveň mi připomnělo neuvěřitelný chvat času, vždyť právě začínám svoji šestnáctou sezónu. Mimochodem s kolegy se na ni moc těšíme,“ říkal na slavnostním večeru ředitel Filharmonie Josef Němý.

V anketě zvítězil s velkým náskokem před malířem Josefem Ruzselákem a pedagogem a dlouholetým šéfem luhačovického Dívčího saxofonového orchestru Vladimírem Schlimbachem.

Do nejlepší desítky tentokrát pronikly i osobnosti z novinářských řad. Dlouholetá rozhlasová redaktorka Marie Woodhamsová a vůbec poprvé se dostalo i na kameramana z oblasti zpravodajství. Vítězslav Farný pracuje coby kameraman Československé a České televize už od roku 1982.

„Mne samozřejmě ocenění rovněž velmi potěšilo, lidé za kamerou tvoří zpravodajství společně s poněkud známějšími redaktorskými a reportérskými tvářemi. O to víc to těší a poctu beru jako ocenění práce své, ale i mnoha mých kolegů,“ komentoval příjemné okamžiky skromný muž, mimochodem ve volných chvílích umělec, osobitý malíř.

„Anketu pořádáme od roku 2006, mezi nositeli prvenství jsou například Petr Sáha, Pavel Stodůlka, Jarmila Šuláková, Miroslav Zikmund, Jiří Pavlica, Jan Haluza, Petr Hlaváček, Jiří Rosenfeld, Miroslav Lukšík a mnozí další,“ připomněl zakladatel ankety Jiří Králík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x